Figura jabłko i sukienka żakiet bez rękawów. Weselne stylizacje dla tego typu sylwetki

Opublikowano Kategoria: Inspiracje

Sukienka żakiet bez rękawów, stylizacje na wesele

Sukienka żakiet bez rękawów to punkt wyjścia do tego, co chcielibyśmy Wam doradzić na temat weselnych stylizacji dla kobiecej sylwetki typu jabłko. Figura typu jabłko, czyli jaka? To przede wszystkim charakterystyczna równowaga pomiędzy szerokością ramion oraz bioder i lekko wystający brzuch. Panie jabłko mają niewielki lub duży biust i szczupłe nogi. Często ten rodzaj sylwetki przypisuje się kobietom o rozmiarze plus size. Jak więc ubrać się na wesele, żeby temu sprostać i wyglądać pięknie? Oczywiście wszystko zależy od odpowiedniego fasonu sukienki. Sukienka żakiet bez rękawów jest jedną z propozycji, która świetnie sprawdzi się przy figurze jabłko. Dlaczego? Po pierwsze dekolt w literę V, podobny do kopertowego dekoltu, który podkreśla biust. Po drugie zarysowana talia sukienki uzupełni brak wcięcia oraz wyszczupli ją po bokach. Jak wspomnieliśmy kobiety o figurze jabłka mają zazwyczaj zgrabne, szczupłe nogi, warto więc je eksponować. Sukienka żakiet bez rękawów jest elegancka, a do tego dosyć krótka. Dzięki temu w zmysłowy sposób podkreślimy całą sylwetkę: biust, biodra oraz nogi. Dlatego też niezbędnym elementem tej kreacji będą szpilki.

Dopasuj się, czyli dopasowana sukienka z koronki – kolejna stylizacja dla jabłka

Czy dopasowana sukienka z koronki to na pewno dobry pomysł na weselną stylizację, kiedy borykamy się z odstającym brzuszkiem? Zdecydowanie tak i już śpieszymy się wyjaśnić, dlaczego. Po pierwsze, dlatego, że dopasowana sukienka z koronki jest… dopasowana do figury jabłka. W tym sensie, że panie o tej urodzie wyglądają w niej niezwykle kobieco. Sukienka podkreśla ich proporcjonalną sylwetkę – ramiona i biodra o tej samej szerokości. A to zdecydowanie odwraca uwagę od reszty. Po drugie, dla kobiet, które mimo wszystko nie czują się ze swoim brzuchem komfortowo, ratunkiem w tej sytuacji może być modelująca bielizna. Poza tym dopasowana sukienka z koronki z ołówkowym krojem optycznie wysmukla sylwetkę. A koronka? Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że zawsze zapewni kobiecy i elegancki wygląd naszej sukience.

Elegancki luz – sukienka trapezowa z dłuższym tyłem. Ostatnia propozycja

Sukienka trapezowa z dłuższym tyłem bez rękawów jest modelem sukienki eksponującym kolejną mocną cechę figury jabłko – szczupłe, zgrabne nogi. I tak, zazwyczaj asymetryczne, nieco workowate kroje sprzyjają tego typu sylwetce. Co więcej, wyglądają na niej świetnie i naprawdę nic nie traci ona z kobiecości. Jak to się dzieje? Przez optycznie wąską górę i rozszerzający się ku dołowi materiał. Dzięki temu robi się luźniej dokładnie w tych okolicach ciała, które nie do końca chcemy eksponować. Poza tym geometryczny fason zawsze nadaje ubraniom oryginalności. Stąd sukienka trapezowa z dłuższym tyłem bez rękawów zaczyna się rozszerzać już w okolicach biustu – jednak wciąż delikatnie go zaznacza. Z kolei partie brzucha i bioder kryją się pod jej trapezowym kształtem. Tak naprawdę najistotniejszy dla tej weselnej propozycji jest krótszy dół sukienki. Za jego sprawą cała uwaga skupiona zostaje na odsłoniętych nogach. I teraz bardzo ważna wskazówka – sukienka trapezowa z dłuższym tyłem bez rękawów to jedna z nielicznych sukienek, która pasuje tylko do butów na wzniesieniu. Jej głównym zadaniem jest przecież optycznie wydłużać nogi. Tył sukienki, np. w połączeniu z balerinami, automatycznie skróci całą sylwetkę. Pamiętajmy więc o butach na koturnie lub obcasach.