Figura H – sukienki wieczorowe, które pomogą ukształtować Twoją sylwetkę

Opublikowano Kategoria: Inspiracje

Sukienki wieczorowe, która będzie odpowiednia dla Ciebie ?

Sukienki wieczorowe dla figury typu H powinny posiadać jedną, zasadniczą cechę: kształtować talię. Dlatego, że kobiety o tej sylwetce mają proporcjonalne do siebie ramiona i biodra, ale nie posiadają wcięcia w sylwetce. Poza tym niejednokrotnie zmagają się one z odstającym brzuchem. Wszystko to należy wziąć pod uwagę, szukając korzystnej dla siebie sukienki. Sukienki wieczorowe ich optymalną długością powinny być modele midi, czyli ani za krótkie, ani za długie. Długość mini niepotrzebnie pogrubi figurę H, a długość maksi skróci całość sylwetki. Jaką więc sukienkę dobrać? Przedstawiamy dwie mocne propozycje.

Figura H i koronkowa sukienka midi z plisowanym dołem

Koronkowa sukienka midi z plisowanym dołem to wybór, który podyktowany był stylem empire. Dla figury typu H jest on niezwykle korzystny. Czym się charakteryzuje? Wysokim odcięciem biustu od reszty talii, co na sukience zaznaczone zostaje przez wszycie gumeczki czy paska. Koronkowa sukienka midi z plisowanym dołem świetnie więc maskuje mankamenty sylwetki w postaci brzucha i braku talii. Poza tym empire równoważy całą sylwetkę, wyrównując jej proporcje i jednocześnie optycznie ją wysmuklając. Najważniejsza jest jednak długość tej sukienki. Niskie panie o sylwetce H powinny unikać długich krojów, ponieważ efekt będzie odwrotny. Stąd proponujemy kompromis – koronkowa sukienka midi z plisowanym dołem.Plisowana spódnica nada kształtu biodrom, pozwoli również dyskretnie odsłonić nogi. Tu koniecznie będzie dodanie obcasów lub butów na koturnie. Łydka musi zostać podniesiona i wzmocnić efekt wyszczuplenia. Maksymalna długość rękawów dla figury H powinna wynosić ¾.  Dlaczego? Ponieważ nadają one dodatkowej lekkości. W przypadku sukienki, którą proponujemy efekt ten podkreślony zostaje przez szeroki, plisowany fason oraz lekki materiał.

Figura H i biznesowa sukienka z kopertowym dołem

Na początek wyjaśniamy dwie kwestie. Biznesowa sukienka z kopertowym dołem jak najbardziej nada się na wieczorne (także biznesowe) wyjścia czy imprezy. Znacznie ma tutaj przede wszystkim odpowiedni dla figury H krój, ale o tym za chwilę. Wprawdzie jej rękawy są zdecydowanie krótsze od propozycji, którą podaliśmy wcześniej, ale posiada ona inne praktyczne rozwiązania. Pierwszym z nich będzie właśnie wspomniany ołówkowy krój. Kobiety o figurze H powinny obowiązkowo włączyć go do swojej garderoby. Kopertowe sukienki wyszczuplają sylwetkę i odpowiednio profilują ją po bokach. Po drugie, w przypadku modelu biznesowa sukienka z kopertowym dołem znaczenie ma spódnica. Spódnica w ołówkowym kroju ze subtelnym rozcięciem, które zmysłowo odsłania nogi. Mimo takiego rozwiązania wszystkie proporcje tej sukienki zostają zachowane, co powinno ucieszyć panie o sylwetce H. Podobnie jak zabudowany dekolt o charakterze gorsetowym, który optycznie profiluje i wyszczupla górę sylwetki. Poza tym sukienka jest bardzo elegancka, więc wychodząc na wieczorną kolację czy spotkania, wzbogaćmy ja o odpowiednie dodatki. Jeśli kolor sukienki będzie jasny, śmiało możesz zaszaleć z kolorowymi kolczykami czy pierścionkami w odcieniach chabru lub rubinu. Twój makijaż wieczorowy powinien zawierać również pomalowane na czerwono usta. I pamiętaj, jeśli jesteś figurą H, to koniecznie dołóż do tego zestawu koturny lub masywniejszy obcas. Na koniec dodaj małą, zgrabną torebkę również w mocnym kolorze.